ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2016-2017

Κατά τη διάρκεια της Θεματικής Εβδομάδας που έγινε στο σχολείο μας, από 2-5-2017 μέχρι 5-5-2017, τα παιδιά παρακολούθησαν παρουσιάσεις των καθηγητών τους σχετικά με τους τρεις άξονες:

• "Διατροφή και ποιότητα ζωής"
  • "Πρόληψη εθισμού και εξαρτήσεων"
  • "Έμφυλες ταυτότητες"

Axones Thematikhs evdomadas

Στα πλαίσια των διαφόρων δράσεων και δραστηριοτήτων που πραγματοποιήθηκαν επισκέφθηκαν το σχολείο μας οι εξής φορείς: "Το χαμόγελο του παιδιού", "Πολύχρωμο Σχολείο", Εθνικό συμβούλιο κατά των ναρκωτικών (ΕΣΥΝ)" και η "Ομοσπονδία Γυναικών Πατησίων".

Τέλος τα παιδιά παρακολούθησαν τα ντοκιμαντέρ "Ημερολόγια εκφοβισμού" και "Super Size Me" με τα αντίστοιχα φύλλα αξιολόγησης, ενώ την τελευταία μέρα είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν και τις δικές τους εργασίες (βίντεο, ζωγραφιές, εκθέσεις) σε σχέση με τους βασικούς άξονες της Θεματικής Εβδομάδας.

Πρόγραμμα σχεδίου υλοποίησης.